slide4.jpg

Garażowe

Bramy garażowe segmentowe przeznaczone są do zamykania otworów obiektów budowlanych, domów jednorodzinnych, hal przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej itd. Chronią też przed czynnikami atmosferycznymi, poprawiają izolację termiczną budynków oraz ograniczają dostęp osób trzecich. Zbudowane są z prowadnic pionowych, poziomych i skrzydła bramy wykonanego z paneli stalowych wypełnionych pianką poliuretanową. Konstrukcja wykonana jest z elementów ocynkowanych grubości 1,5mm w bramach garażowych i 2mm w bramach przemysłowych, w bramach zastosowano układ sprężyn skrętnych (jedna lub dwie w zależności od parametrów technicznych).

Standardowo bramy wyposażone są w zestaw montażowy i przygotowane do zamontowania napędu. Skrzydło wykonane jest z paneli o wysokościach 500 i 610mm, których dobór uzależniony jest od wysokości bramy. Wszystkie panele są grubości 40 mm lub 42mm, wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z zabezpieczeniem przeciw przytrzaśnięciu palców i podwójnym wzmocnieniem wewnątrz panela . Zakończone okuciem również z stalowej blachy ocynkowanej.

Bramy są dobrze uszczelnione na całym swoim obwodzie .
Składają się na to : dwie uszczelki boczne pionowe, uszczelka dolna (montowana w dolnym panelu ) i dwojakiego rodzaju uszczelnienie górne. Mamy do wyboru uszczelkę montowaną w górnym panelu lub listwę z uszczelką montowaną do nadproża.

Panele skrzydła bramy powlekane są farbami poliestrowymi w strukturze Woodgrain i Smooth.

W trakcie wykonywania montażu, jako podwieszenie bramy segmentowej stosujemy kątownik perforowany, który montażysta sam docina na długość w zależności od zaistniałych sytuacji.

Bezpieczeństwo bram

  • Zabezpieczenie w przypadku pęknięcia linek.
  • Zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn.
  • Fotokomórki przy bramach z napędem.
  • Panel wyprofilowany w taki sposób, by uniemożliwić przytrzaśniecie palców w miejscu łączenia panela.
  • W bramach o szer. >4,5m stosujemy wzmocnienie panela typu „Omega”.