slide4.jpg

System paneli budowlanych

W 2013 r roku firma PLASTAL opracowała innowacyjny system paneli budowlanych łączonych ze sobą za pomocą specjalnie skonstruowanych łączników montażowych. System paneli oparty na budowie konstrukcji nośnej z drewna warstwowego i płyt zewnętrznej oraz wewnętrznej z wypełnieniem termoizolacyjnym w środku panelu. Łączony za pomocą łączników dociskowo-spinających tworząc zintegrowany system budowlany  i jako innowacyjna metoda budowy została zgłoszona w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie uzyskała ochronę patemtową.

 


To nowatorskie rozwiązanie pokazuje nowe możliwości budowy obiektów z elementów panelowych, przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań łączenia z prostym i lekkim montażem.


Budowa projektu oparta jest na inżynierii cyfrowej. Analiza projektowania w 3D umożliwia zaplanowanie kolejności składania elementów oraz całkowite dopracowanie zespolenia danego obiektu budowlanego, wszystko za pomocą systemu łączników dociskowo-spinających.


Przy zastosowaniu projektowania przestrzennego, gotowe panele wykonane na etapie produkcji fabrycznej, pozwalają na składanie poszczególnych obiektów budowlanych w sposób przypominający układanie klocków, niespotykanie łatwa metoda budowy jak nigdy dotąd. Łatwość wykonania w systemie paneli budowlanych o małych gabarytach z zastosowaniem łączników systemowych można określić w kategoriach montażu obiektu, gdyż na placu budowy wykorzystane są trzy podstawowe narzędzia: wiertarka, wkrętarka i młotek. Przeznaczony jako budynek do samodzielnego montażu.

To innowacja jakiej jeszcze nie było na rynkach budowlanych.

Metoda ta, tworząca zintegrowany system paneli, łączonych ze sobą za pomocą innowacyjnych łączników, w porównaniu z  dotychczas stosowanymi technikami budowy obiektów z paneli o dużych gabarytach przy użyciu dźwigu, umożliwia zastosowanie tej technologii do wzniesienia dowolnego obiektu w budownictwie mieszkaniowym, bez dodatkowych kosztów wynajmu ciężkiego sprzętu. Jest także technologią alternatywną dla obiektów budowanych przy zastosowaniu konstrukcji szkieletowej, które obecnie są najczęściej stosowanymi technikami budowy w budownictwie mieszkaniowym.

W naszym systemie podczas montażu, zbędny jest sprzęt specjalistyczny, dźwigi i inne maszyny. Budowa domu ogranicza się do składania odpowiednio ponumerowanych paneli, w oparciu o załączoną do budynku instrukcję montażu. Lekkie termoizolacyjne panele, które grawitacyjnie pod wpływem własnego ciężaru klinują się za pomocą systemu łączników, tworząc stabilne połączenia konstrukcji nośnej budynku.

Składanie jest wyjątkowo proste i zarazem precyzyjne, a montażu mogą dokonywać nawet osoby niezwiązane z branżą budowlaną. Prostota montażu oraz możliwość zrealizowania dowolnego projektu budynku, przy nieograniczonym doborze standardowych paneli systemowych, to atuty pozwalające samodzielnie wybudować dom w zaledwie kilka dni.

Bardzo łatwa i zarazem niedroga możliwość przystosowania wybudowanego tą metodą obiektu w budynek pasywny, przy dążeniu światowych rynków budowlanych w kierunku energooszczędności, otwiera przed tym projektem bardzo szerokie możliwości ekspansji na wymagające rynki budownictwa pasywnego.

 

 Kontakt

Imię i nazwisko:
E-mail:
Numer telefonu:
Wiadomość: